Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DFNPP9757Q1Z5
Call 08043866468 86% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 2 KW
Product Brochure
| System Capacity | 3 kW |
| Capacity | 3 kW |
| Phase | Single Phase |
| Usage | Residential |
| Panel Type | Mono PERC |
| Inverter Type | String Inverter |
| Net Metering | Included |
| Features | Durability, high efficiency, and low light performance |
| Certification | IEC Certified |
| IP Rating | IP67 |
| Mounting Type | Rooftop |
| Service Mode | EPC |
| Country of Origin | Made in India |
| Cable Cross - Section & Length | 4mm2 & 500mm |
Additional Information:
View Complete details