Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DFNPP9757Q1Z5
Call 08043866468 86% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 3 KW
Product Brochure
| System Capacity | 3 kW |
| Capacity | 3 kW |
| Phase | Single Phase |
| Usage | Residential |
| Panel Type | Bifacial |
| Inverter Type | String Inverter |
| Net Metering | Included |
| System Type | On-Grid |
| Panel Technology | Bifacial |
| Application | Residential |
| Panel Wattage | 540 W |
| Inverter Warranty | 10 years |
| Mounting Type | Rooftop |
| Service Mode | EPC |
| Monitoring | Mobile App |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details